Pokud zrovna vybíráte zdroj vytápění do svého domu, kromě jeho výkonu myslete také na spolehlivost a bezpečnost. Skvělou volbu představuje plynový kotel, který pro vás zároveň nemusí představovat přehnanou investici. 

Plynové kotle mají dlouhou životnost, spolehlivě slouží až 20 let. Nabízí vysoce účinný a bezpečný způsob vytápění, cenovou dostupnost i bezobslužný provoz. Nemusíte skladovat dřevo nebo uhlí, a proto ušetříte místo, které můžete využít pro jiné účely. Nevýhodou plynových kotlů mohou být vyšší náklady na provoz i nutnost pravidelného servisu.

Video: Vybíráme plynový kotel

Jaký vybrat plynový kotel pro rodinný dům?

Plynový kotel pro svůj dům a jeho celkový výkon volte i s ohledem na to, zda budete plynem jen topit, nebo i ohřívat užitkovou vodu. Podle způsobu ohřevu vody dělíme plynové kondenzační topné kotle v zásadě na dva základní typy:

Kondenzační plynový kotel s ohřevem vody přes zásobník

Kotel má malé rozměry a vejde se i do nepříliš velkých místností či výklenků. Moderní ovládání přes displej, elegantní design a dostatečná zásoba teplé vody z něho činí komfortní řešení pro rodinné domy a početnější domácnosti s vyšší spotřebou užitkové vody.

 • Rychlé ovládání teploty ohřevu vody

 • Nadbytečné teplo se v zásobníku uchová a využije později

 • Nejúspornější ohřev při větší spotřebě vody

Kondenzační plynový kotel s průtokovým ohřevem vody

Má malé rozměry a hodí se proto i do menších domků či bytů. Ohřívá vodu pouze v okamžiku spotřeby. Odpadá tak nutnost pořídit si a nainstalovat zásobník s teplou vodou. Častá je i kombinace tohoto plynového kotle s podlahovým vytápěním.  

 • Nepotřebuje instalovat zásobník teplé vody

 • Nižší ohřev je ideální s podlahovým vytápěním

 • Ohřívá jen vodu, kterou spotřebujete

Proč zvolit kondenzační kotel?

Dříve se používaly "klasické" kotle, které do ovzduší vypouštěly mnoho škodlivin. Dnes už se s nimi na trhu běžně nesetkáme, nahradily je účinnější a ekologičtější kondenzační kotle. Zatímco v klasickém plynovém kotli odcházely spaliny rovnou do komína, kondenzační kotel je dále zužitkuje – využívá kondenzaci vodní páry obsažené ve spalinách. Kondenzační kotle jsou úsporné. 

Kondenzační techniku můžete použít pro různé topné systémy. Skvěle se hodí pro podlahové, stěnové i stropní vytápění, nebo radiátory. Vždy se poraďte s odborníkem, který vám pomůže s výběrem a instalací vašeho nového plynového kotle

Efektivita kondenzačního kotle závisí na několika faktorech - zejména stav otopné soustavy, stáří budovy a také její zateplení. Aby výkon plynového kotle odpovídal potřebám vaší domácnosti, poraďte se s našimi zkušenými odborníky o nových možnostech vytápění a ohřevu teplé vody.

Pomůžeme vám vybrat efektivní a úsporné řešení kotelny na míru vaší domácnosti.


Ceny plynových kotlů

Na trhu můžete pořídit levnější i dražší plynové kotle různých výkonů, kvality a značek. Ceny kondenzačních plynových kotlů se pohybují v řádu dolních desítek tisíc korun. Při porovnávání cen kotlů nezapomeňte také počítat s předpokládanou návratností vaší investice. Dražší kotel může být úspornější a levnější na provoz. Záleží také na velikosti, zateplení i otopné soustavě vašeho domu. S výběrem správného řešení vám naši specialisté rádi pomohou.

Plynový kotel vyžaduje revize a kontroly

Pravidelné kontroly prodlouží životnost kotle a zvyšují jeho účinnost. Zákon vám navíc ukládá povinnost mít revizní zprávu na kotel vystavenou a na vyžádání ji předložit úřadům. Více o revizích se dočtete v článku Revize kotlů a revizní zpráva.

Jestliže hledáte spolehlivé a zkušené revizní techniky v Moravskoslezském kraji obraťte se na nás. Vystavíme vám revizní zprávu pro plynový kotel. Revize plynových kotlů děláme již více než 15 let a máme s nimi mnoho odborných zkušeností.


Jak probíhá instalace plynového kotle

 1. Starý kotel odpojíme.

 2. Nainstalujeme nový plynový kotel.

 3. Připojíme kotel k elektřině a plynu.

 4. Napustíme topný systém vodou a namontujeme termostat.

 5. Provedeme topnou zkoušku na maximální výkon.

 6. Odvzdušníme systém a předvedeme ovládání kotle.

Provádíme pozáruční servis kotlů a technickou podporu

Pro běžnou údržbu a drobné závady na kotli, nemusíte hned volat montážní firmu. Zvládnete je vyřešit svépomocí. Jedná se například o zavřený uzávěr přívodu plynu, nefunkční baterii v termostatu, nedostatek vody v topném oběhu a podobně. Pokud máte kotel od nás, dokážeme vám v takových případech poskytnout technickou podporu po telefonu. O váš kotel se budeme starat i po uplynutí záruční doby.

Na plynový kotel můžete získat kotlíkovou dotaci

Pořízení plynového kotle (popřípadě tepelného čerpadla či kotle na biomasu) je dnes investice dostupná pro každého. Značnou část nákladů můžete uhradit také s pomocí kotlíkové dotace.

Pokud vyměňujete svůj starý kotel na tuhá paliva za nový kondenzační plynový kotel, můžete získat dotaci až 127 500 Kč. Z dotace lze financovat nejen pořízení nového zdroje vytápění, ale také novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, vyvložkování komína či přípravu dokumentace.

Podmínky a vše co potřebujete vědět o dotacích na nový kotel zjistíte v tomto článku.

 • Pomůžeme vám vybrat ideální plynový kotel na míru vaší domácnosti

Už víc než 20 let se staráme o teplo ve vašich domovech

Kotlíkové dotace pro vás vyřešíme a zařídíme od A do Z

Kompletně se postaráme o výběr, zaměření, montáž a spuštění kotle

Za jeden den je hotovo. Přijedeme k vám ráno a večer už topíte

Vždy vám poradíme a provedeme revize a servis vašeho kotle

Montujeme pouze kvalitní kotle ověřených výrobců, kterým sami věříme

ANCHOR_TOP_TITLE