Pokud doma používáte k vytápění kotel na tuhá paliva, zbystřete. Některé druhy kotlů podle emisních tříd se již stahují z prodeje, v blízké budoucnosti ale začne platit také zákaz jejich používání.

Novela zákona o ochraně ovzduší vstoupila v platnost 1. září 2012. Stát podporuje výměnu starých kotlů za nové, ekologické, a proto můžete na výměnu kotelny získat kotlíkovou dotaci.

Od roku 2014 Zákaz prodeje kotlů 1. a 2. emisní třídy
Od roku 2018 Zákaz prodeje kotlů 3. emisní třídy
Od roku 2022 Zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy

Navrhování a realizaci kotelen a technologií spojených s vytápěním se věnujeme už více než 15 let.

Který typ kotle je pro vás nejvhodnější?

Kotle se od sebe liší palivem, množstvím spalin, výhřevností, velikostí či schopností ohřívat vodu. Každému vyhovuje jiný typ kotle. Pokud si nejste jisti, můžete nás kontaktovat a my vám s výběrem vhodného kotle poradíme. V naší nabídce najdete:
  • Kotle na tuhá paliva - kotle s vysokou účinností, jednoduchým plněním i snadným čištěním výměníku. U kotlů na tuhá paliva patří mezi nejdůležitější parametry zejména druh paliva, výkon, obsluha a bezpečnost kotle. Precizní ocelová konstrukce zajišťuje maximální předávání tepelné energie, odolnost a dlouhou životnost.
  • Plynové kotle - Vychutnejte si ten nejvyšší komfort ohřevu vody a vytápění, který je v současnosti dostupný mezi plynovými kotli. Kondenzační plynový kotel je skvělou volbou, protože má mnohem vyšší účinnost než klasický kotel. K ohřívání vody využívá i spaliny, které by jinak bez využití odcházely komínem. Tím šetří také životní prostředí.
ANCHOR_TOP_TITLE