Dejte si pozor – pokud váš kotel nemá platnou revizní zprávu, zaplatíte pokutu až 50 000 Kč.

Od 1. 9. 2022 totiž vstoupí v platnost zákon, který pokutuje používání kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Topit nadále starým neekologickým kotlem se již nemusí vyplatit.

Proč potřebujete revizi kotle?

Zjistěte vše o revizích kotlů a revizní zprávě. Poradíme vám, jak sehnat technika, oprávněného provádět revizní kontroly. Veškeré informace o revizích najdete na stránce Revize kotlů a revizní zpráva.

Jak získat revizní zprávu

Revizní zprávu ke svému kotli byste již měli mít vyhotovenou nejpozději od roku 2016 s platností tři roky. Letos již budete potřebovat novou. My vám autorizovaného revizního technika zajistíme.

Jestliže nemáte a dosud jste neměli platnou revizní zprávu ke svému kotli, pak se vystavujete hrozbě pokuty až 50 000 Kč. Tolik vám totiž může být nařízeno zaplatit, pokud neuposlechnete výzvu obecního úřadu a nepředložíte ke kontrole revizní zprávu ke svému kotli.

Povinná výměna kotlů 2022

Nové kotle a emisní třídy

Kotle na tuhá paliva se dělí podle účinnosti a emisí do pěti tříd. Čím vyšší číslo emisní třídy kotel má, tím je jeho provoz šetrnější k životnímu prostředí a samozřejmě také k vaší peněžence.

V současnosti se již mohou prodávat pouze kotle s emisní třídou 4 a 5. Ty splňují přísné ekologické normy a jsou zároveň velmi efektivní a úsporné.

Od 1. 1. 2020 bude možné zakoupit kotle na tuhá paliva pouze s emisní třídou 5.

Vyměnit starý kotel musí každý

Zákon o ochraně ovzduší je jednoznačný a nepřipouští výjimky. Kotle na tuhá paliva s emisní třídou 1 a 2 již nebude možné po 1. 9. 2022 provozovat, jinak hrozí pokuta v řádu desítek tisíc korun. Termín se rychle blíží a proto včas myslete na výměnu za efektivnější kotel, který vám sníží měsíční náklady na provoz.

Jaké jsou sankce za porušení zákona o povinných revizích

  • Pokuta 20 000 Kč, pokud nepředložíte po 1. 7. 2017 revizní zprávu ke svému kotli (viz Revize kotlů a revizní zpráva).

  • Pokuta 50 000 Kč, pokud se při kontrole revizní zprávy po 1. 9. 2019 prokáže, že kotel nesplňuje podmínky emisní třídy 3 a vyšší.

  • Pokuta 50 000 Kč, pokud bude provozovatel v kotli používat zakázaná tuhá paliva (uhelné kaly, odpadky, plasty apod.).

Pohodlné a šetrné topení s novým kotlem bez rizika

Představte si, že už nemusíte do nového kotle přikládat a že vaše roční náklady na vytápění domu budou nižší než dříve. Zavolejte nám, nebo nás kontaktujte pomocí formuláře dole na stránce - my už se o realizaci vašich představ postaráme.

Nejprve zjistíme, jaký máte kotel a jak velký je váš dům. Následně vám poradíme a vysvětlíme, jaké máte možnosti nového vytápění. Zdarma vám navrhneme řešení a zaměříme kotelnu. A nový kotel nainstalujeme během jediného dne.

Myslete včas na výměnu starého kotle, která vás čeká a obraťte se na specialisty. Máme více než 20 let zkušeností s instalací kotlů a otopných systémů. Víme, jak na to.

Už víc než 20 let se staráme o teplo ve vašich domovech

Kotlíkové dotace pro vás vyřešíme a zařídíme od A do Z

Kompletně se postaráme o výběr, zaměření, montáž a spuštění kotle

Za jeden den je hotovo. Přijedeme k vám ráno a večer už topíte

Vždy vám poradíme a provedeme revize a servis vašeho kotle

Montujeme pouze kvalitní kotle ověřených výrobců, kterým sami věříme

ANCHOR_TOP_TITLE